Žlebovi – iz kakšnega materiala so izdelani in kako so lahko oblikovani
Žlebovi so izjemno pomemben element prav vsakega objekta, čeprav jih sprva niti ne opazimo. Večjo pozornost jim na žalost namenimo šele tedaj, kadar niso pravilno nameščeni oziroma ko prihaja do kakšnih težav, ki lahko povzročijo kar nekaj nepotrebnih stroškov. Ravno zato je še toliko pomembneje, da so žlebovi primerno nameščeni, izdelani iz kakovostnih materialov in ne nazadnje tudi ustrezno zasnovani.
Na sploh so žlebovi lahko izdelani iz najrazličnejših vrst materialov, na primer iz plastike, bakra, pločevine, ne nazadnje tudi iz aluminija.
Aluminijasti žlebovi imajo lahko zelo dolgo življenjsko dobo
Veliko prednosti vam lahko prinašajo žlebovi, ki so izdelani iz aluminija. Ti imajo dolgo življenjsko dobo, prav tako so zelo preprosti za samo montažo oziroma nameščanje na objekte. Odporni so tudi na manj ugodne vremenske razmere. Ne nazadnje pa je odlična novica tudi to, da so precej ugodnejši v primerjavi s tistimi, ki so narejeni iz bakra.
Če se boste kdaj koli odločali za aluminijaste žlebove, boste imeli na razpolago tudi številne barvne odtenke, kar je pravzaprav še ena od prednosti. V tem primeru poskrbite, da se bodo izbrani žlebovi kar se da dobro ujemali z barvami vaših vrat pa tudi okenskih okvirjev.
Oblike in premeri žlebov
Ne nazadnje pa se lahko žlebovi med seboj razlikujejo tudi po obliki ter premeru. Na voljo so polkrožni ter oglati. Premer takšnega elementa pa je zlasti odvisen od same površine strehe. Če ima na primer streha površino 25 kvadratnih metrov, zadostuje na primer žleb s premerom 70 milimetrov, odtočna cev pa s premerom 50 milimetrov.
Dandanes pa se takšen hišni element objekta lahko montira tako, da je lebdeč. To pomeni, da se lahko krči ali pa razteza. Slednje nikakor ne povzroči, da bi se lahko povesil, kar ste morda najprej pomislili ob omenjenem.